Tüm illerdeki

Mobilya

imalatçılarını görüntülemek için tıklayınız


Bu portalın amacı Türk mobilya sektörünün gelişimine katkı sağlamaktır. Türk mobilya sektöründeki rekabet olgusu, kaynakları ve sektörün performansının sürekliliği, sektörün ulusal ekonomideki önemi, oluşturduğu istihdam ve ihracattaki payı nedeni ile tarafımızca portallaştırılmaya değer olarak görülmüştür. Mobilya imalat sektöründe faaliyet gösteren girişimci firmalara yeni pazar olanakları yaratmak portalımızın temel misyonudur.

Bu portal aracılığıyla imalatcılar ulusal bazda kendilerini tanıtabilirken alternatif hammadde ve tedarik kaynaklarına ulaşabileceklerdir. Sizlerden gelen görüş ve önerilerle kendini sürekli geliştirip yenileyerek yayın hayatına devam edecek olan bu portal mobilya sektörünün nabzını tutacaktır.

soliki
HABERLER / İngilizlerin İzmir Mobilyası Talebi Arttı

2008 de küresel krizinde etkisiyle ihracat rekor kırmaya devam etti. Ancak bazı alanlardaki artışlar çok daha fazla dikkat çekiyor. Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin rakamlarına göre Ege Bölgesi' nden yapılan mobilya ihracatı 2008 in ilk sekiz ayında yüzde 50 lik artışla 50 Milyon Dolara ulaştı. İhracatın en çok yapıldığı ülkeler ise İngiltere, Hollanda, Yunanistan olarak sıralanıyor.

Birlik Başkan Vekili Müjdat Kemer, "Mobilya ihracatçılarımızın kabuğunu kırdığını ve global pazarda yer aldığını görüyoruz. Günümüzde keşif kolları gibi olan bu küçük küçük ihracatlar, altyapımızın geliştirilmesiyle kanallara dönüşecektir. İhracatımızın en büyük kısmının Avrupa ülkelerine olması, geldiğimiz noktayı ve rekabet gücümüzü göstermektedir." şeklinde beyan verdi.


Mobilya imalat haberleri
Yükleniyor
mobilya fuarları

» Ana sayfa | » Makaleler | » Tedarikçiler | » Firma Ekle | » İletişim

© 2008 mobilyaport.com | Site içeriğinde yer alan hiçbir fotoğraf ve metinler mobilyaport un izni olmadan ticari amaçla kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır. | Yasal Uyarı
ilicMedia