Tüm illerdeki

Mobilya

imalatçılarını görüntülemek için tıklayınız


Bu portalın amacı Türk mobilya sektörünün gelişimine katkı sağlamaktır. Türk mobilya sektöründeki rekabet olgusu, kaynakları ve sektörün performansının sürekliliği, sektörün ulusal ekonomideki önemi, oluşturduğu istihdam ve ihracattaki payı nedeni ile tarafımızca portallaştırılmaya değer olarak görülmüştür. Mobilya imalat sektöründe faaliyet gösteren girişimci firmalara yeni pazar olanakları yaratmak portalımızın temel misyonudur.

Bu portal aracılığıyla imalatcılar ulusal bazda kendilerini tanıtabilirken alternatif hammadde ve tedarik kaynaklarına ulaşabileceklerdir. Sizlerden gelen görüş ve önerilerle kendini sürekli geliştirip yenileyerek yayın hayatına devam edecek olan bu portal mobilya sektörünün nabzını tutacaktır.

soliki
« MAKALELER / Geri Dön / Mobilya markalarının reklamları

Mobilya, bütün bir yıl boyunca iletişim çalışmalarını sürdüren nadir sektörlerden biri. Mobilyanın yılın her anında alınabilir, taşınabilir ve değiştirilebilir olması iletişimin devamlılığını da beraberinde getiriyor. Bütün yıl süre giden bu çalışmalarda markalar hem televizyon hem de basın mecrasını birlikte tercih ediyor. Ekrandaki filmlerde yeni mobilya satın alma sevinci yansıtılarak alıcı heyecanlandırılmaya çalışılırken, ekran altından hızlıca geçen vade, iskonto gibi fırsatlar geniş geniş gazete sayfalarına yansıtılıyor. Bugüne değin, Türk mobilya markalarının reklam filmlerinde bu yukarıda söylediğim, alım şartları ile sazlı sözlü duyurularının dışında pek de akıllı reklam göremedim. Ancak İsveç'in dünya mobilya markası İkea'yı önce reklamlarındaki özgünlükten tanımıştık. Ülkemize gelince de Ümraniye mağazasının ziyaretçi sayısıyla dünya rekoru kırdığını okuduk. Pazarlama işinde hiçbir şey tesadüf değil.

Bu hafta Ajans Press verilerinde temmuz ayındaki giderek artan reklam çalışmalarından ötürü mobilya sektörünün markalarını inceleyelim istedim. İkea'nın pazarlama başarısı anlamında yapacağını yine yaptığını gördüm. İsveç markası temmuz ayı boyunca hiç reklam yapmamış; ama medya ilişkilerini öyle iyi yönetmiş ki, reklamın yapamayacağı algıyı onlarca haber sayısıyla başarmış. Şimdi bir soru sormak isterim: Siz bir mobilya alıcısı olsaydınız, başarıları, uygulamaları ve ürün çeşitleriyle medyada sütunlarca yer alan haberlere mi, yoksa bedeli karşılığı yayınlanan reklamlara mı daha çok inanırdınız? İşte dünya markası olunca yaptığınız her şey haber oluyor, haber olunca da siz dünya markası oluyorsunuz! İnanın bu ikili devinim hiç şaşmıyor.

Kaynak: Günseli Özen Ocakoğlu / Zaman


Mobilya imalat haberleri
Yükleniyor
mobilya fuarları

» Ana sayfa | » Makaleler | » Tedarikçiler | » Firma Ekle | » İletişim

© 2008 mobilyaport.com | Site içeriğinde yer alan hiçbir fotoğraf ve metinler mobilyaport un izni olmadan ticari amaçla kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır. | Yasal Uyarı
ilicMedia