Tüm illerdeki

Mobilya

imalatçılarını görüntülemek için tıklayınız


Bu portalın amacı Türk mobilya sektörünün gelişimine katkı sağlamaktır. Türk mobilya sektöründeki rekabet olgusu, kaynakları ve sektörün performansının sürekliliği, sektörün ulusal ekonomideki önemi, oluşturduğu istihdam ve ihracattaki payı nedeni ile tarafımızca portallaştırılmaya değer olarak görülmüştür. Mobilya imalat sektöründe faaliyet gösteren girişimci firmalara yeni pazar olanakları yaratmak portalımızın temel misyonudur.

Bu portal aracılığıyla imalatcılar ulusal bazda kendilerini tanıtabilirken alternatif hammadde ve tedarik kaynaklarına ulaşabileceklerdir. Sizlerden gelen görüş ve önerilerle kendini sürekli geliştirip yenileyerek yayın hayatına devam edecek olan bu portal mobilya sektörünün nabzını tutacaktır.

soliki
HABERLER / Mobilya Sektöründe 2009 un İlk Üç Ayın Önemi Büyük

Etiketler: mobilya sektörü

778  işyerinden oluşan dev mobilya çarşısı Masko yetkilileri ekonomik krizin yıkıcı etkilerinin henüz ortaya çıkmadığını, 2009 un ekonomik durumunun ise ilk üç ayda belli olacağını ifade ettiler.

Recep Güneykaya (Masko Yönetim Kurulu Başkanı) "Kriz nedeniyle hem iç, hem de dış üretimde sektör genelinde yaşanan gerilemenin aksine MASKO çok iyi gidiyor." şeklinde beyan verdi.

Masko ülke ekonomisine 4 milyar dolar katkı, 4 bin kişilik istihdam ile katkıda bulunuyor.  Mobilyacılar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Güneykaya "500'ü aşkın firma ve 778 işyeri ile MASKO Mobilya Kenti olarak, İstanbul ve çevresindeki mobilya ihtiyacının yüzde 60'ını karşılıyoruz. Toplam ihracatın da yüzde 20'sini gerçekleştiriyoruz. Bu güçle 2008 krizinden başımız dik çıktık. 2009 yılı hakkında yorum yapabilmemiz için ise ilk üç aylık dönemi görmemiz şart." ifadesini kullandı.

Türkiye mobilya sektöründe 650.000 firma faaliyet gösterirken, 7 milyar dolarlık pazar payı yaratılıyor. Mobilya sektörü 300.000 i aşkın kişiye istihdam alanı sağlıyor.


Mobilya imalat haberleri
Yükleniyor
sag12
mobilya fuarları

» Ana sayfa | » Makaleler | » Tedarikçiler | » Firma Ekle | » İletişim | döküm ayak

© 2008 mobilyaport.com | Site içeriğinde yer alan hiçbir fotoğraf ve metinler mobilyaport un izni olmadan ticari amaçla kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır. | Yasal Uyarı
ilicMedia