Tüm illerdeki

Mobilya

imalatçılarını görüntülemek için tıklayınız


Bu portalın amacı Türk mobilya sektörünün gelişimine katkı sağlamaktır. Türk mobilya sektöründeki rekabet olgusu, kaynakları ve sektörün performansının sürekliliği, sektörün ulusal ekonomideki önemi, oluşturduğu istihdam ve ihracattaki payı nedeni ile tarafımızca portallaştırılmaya değer olarak görülmüştür. Mobilya imalat sektöründe faaliyet gösteren girişimci firmalara yeni pazar olanakları yaratmak portalımızın temel misyonudur.

Bu portal aracılığıyla imalatcılar ulusal bazda kendilerini tanıtabilirken alternatif hammadde ve tedarik kaynaklarına ulaşabileceklerdir. Sizlerden gelen görüş ve önerilerle kendini sürekli geliştirip yenileyerek yayın hayatına devam edecek olan bu portal mobilya sektörünün nabzını tutacaktır.

soliki
SEKTÖREL MAKALELER
Modüler mobilya imalatı
Masif mobilyalardaki en büyük sorun kalitesiz ağaç kullanımı nedeniyle masif çekmesi dediğimiz kenar kısımlarda görülen çöküntü veya ayrılmalardır. Ayrıca kapak veya çekmecelerde ağaç kullanılmış ise uzun vadede sizin için bazı sorunlar oluşabilir.
Mobilya imalat sektöründe dünden bugüne
Mobilya sektörünün Türkiye'deki gelişimine kısaca bakarsak, şu anda içinde bulunduğumuz durumu daha kolay anlayabiliriz sanıyorum. Eski İstanbul'da genellikle Rum, Ermeni ve İtalyan ustalar tarafından üretilen mobilyalar kullanılmaktaydı.
Mobilya imalatçılığı dalı
Mobilya imalâtçısı; hazır veya sipariş alarak iş resmini tasarlayan; çizen, ölçülendiren; iş organizasyonunu yapan; iş güvenliği önlemlerini alan; malzemeyi seçen, şablon, kalıp, numune hazırladıktan sonra makinelerde ağaç ve ağaç ürünlerini işleyerek sabit ve hareketli mobilya yapan ve bu mobilyaları kontrol eden meslek elemanıdır.
Mobilyanın tanımı ve tarihçesi
Anlam olarak mobilya veya mobilye (İtalyanca mobilia; Fransızca mobilier), oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşyadır. Bu tanımlamadan da anlaşılacağı gibi, mobilya, işlevsel değeri ile mekanın kullanışlığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel ya da çirkin görünmesini, yaşadığımız veya çalıştığımız mekanların sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan, kısaca sanat ve tekniği birleştiren bir üründür.
Türkiye de mobilya imalat sektörünün gelişimi
1990 lı yıllara kadar geleneksel çizgisini devam ettiren Türkiye Mobilya sektörü bu tarihten itibaren sektöre orta ve büyük ölçekli firmaların katılımı ile ülke imalat sanayi içindeki payını ancak % 3 e çıkarmıştır.
Döşeme temizliği hakkında öneriler
Çok severek aldığınız mobilyalarınızın rengini ve görüntüsünü ilk günkü gibi korumasını istemez misiniz? İşte size hayat kurtaran öneriler
Mobilya ile insan ilişkisi
Ergonomik olarak tasarlanmamış bir koltukta geçirdiğiniz çalışma saatlerini veya sağlıklı bir uyku için düşünülmemiş bir yatakta geçirilmiş koca bir geceyi… Gündelik yaşantınızda enerji kaybınıza neden olan tasarım nesneleriyle yaşadığınız sorunları hiç düşündünüz mü?
Depreme dayanıklı mobilya imalatı
Tüketiciyi Koruma Derneği'nin (TÜKODER) deprem gibi doğa olaylarında tüketici haklarını saptamak amacıyla düzenlediği toplantının öncesinde Milliyet Tüketici Köşesi olarak kendi önerilerimizi sıralamış ve sizlere de çağrı yapmıştık. O çağrıya yanıt olarak dikkate değer öneriler geldi.
Mobilya markalarının reklamları
Mobilya, bütün bir yıl boyunca iletişim çalışmalarını sürdüren nadir sektörlerden biri. Mobilyanın yılın her anında alınabilir, taşınabilir ve değiştirilebilir olması iletişimin devamlılığını da beraberinde getiriyor. Bütün yıl süre giden bu çalışmalarda markalar hem televizyon hem de basın mecrasını birlikte tercih ediyor.
Mobilya nın yaşamımızdaki yeri
Mobilya, hayatın vazgeçilmez unsurudur; ev yaşamında kolaylık sağlar, yuvaları rahatlıkla oturulabilir, kalınabilir hale getirir. Bu işlevi yanında, yaşanan mekanda zevkleri ifade eden, ruhlara hitap eden, huzur ve mutluluk sağlayan güzelliklerin kaynağı bir üründür.

Mobilya imalat haberleri
Yükleniyor
mobilya fuarları

» Ana sayfa | » Makaleler | » Tedarikçiler | » Firma Ekle | » İletişim

© 2008 mobilyaport.com | Site içeriğinde yer alan hiçbir fotoğraf ve metinler mobilyaport un izni olmadan ticari amaçla kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz. İnternet ortamında kullanılamaz. Aksine hareket edenler hakkında ihtara gerek duyulmaksızın yasal işlem yapılır. | Yasal Uyarı
ilicMedia